Чим облицювати Вентфасади – композитні касети або панелі

Чим облицювати Вентфасади – композитні касети або панелі

Давайте розберемося, чим відрізняються такі облицювальні матеріали для вентильованого фасаду каркасного будинку, як композитні панелі і металеві касетні панелі для фасаду. На перший погляд, відмінностей майже немає: обидві конструкції, за допомогою яких відбувається облицювання фасаду, виготовляються з металевих листів: мідних, алюмінієвих, латунних, сталевих. Всередині – полімерна або мінеральна прошарок. Однак, це два різних види продукції, які відрізняються технологією виробництва, зовнішнім виглядом і призначенням.

Композитні панелі і касети – відмінності

При виробництві металлокассет листи по бічних краях загинаються всередину з усіх чотирьох сторін. Виходить така собі коробочка прямокутної, квадратної або трапецієподібної форми. Втім, бувають навіть трикутники, можна створити сегменти індивідуальних розмірів і форм для фасадів складних конфігурацій.

Саме особлива технологія виробництва дозволяє виконати монтаж прихованим способом. Вентильований фасад з металлокассет – це хороше рішення, якщо хочеться, щоб зовнішній вигляд будівлі виглядав монолітним, щоб не було видно стиків і елементів кріплення.

Металеві листи для панелей в середину НЕ згинаються – і це головна відмінна особлівість. Ці облицювальні матеріали встановлюються бачимо способом монтажу. Варіант Менш естетичний, потім на внутрішню дешевше за вартістю. Але це хороше рішення для промислових або виробничих будівель.

Способи кріплення касетного фасаду

Ми розібралися з фактом, що монтаж АКП проводиться виключно видимим способом кріплення. Але це не означає, що монтаж металлокассет можливий виключно прихованим способом. Насправді монтаж фасадних касет можливий двома способами, тому розберемося в технології для кращого розуміння.

1.Видиме кріплення. Простіший спосіб монтажу, спеціальних кріпильних елементів або інструментів купувати не потрібно. В результаті кріплення і місця з’єднання касет залишаються видимими. Щоб приховати цю помітність, кріпильні елементи можна пофарбувати в колір металокасет . Перевага цього способу кріплення – в майбутньому ремонт буде провести простіше, наприклад, якщо буде потрібно замінити окрему касету.

2.Приховане кріплення. Це більш складна робота, займає більше часу, за вищою ціною. Монтаж відбувається шляхом замикання, починаючи з нижнього ряду і просуваючись вгору. В результаті місця з’єднання непомітні, фасад виглядає акуратно і цілісно. Недолік цього способу кріплення – в майбутньому таку систему заради ремонтних цілей буде непросто розібрати.

Слід враховувати, що вибір між відкритим і прихованим кріпленням залежить не тільки від смакових уподобань, а й від умов експлуатації і зовнішнього середовища. Професійні монтажники враховують такі важливі фактори як механічні навантаження на фасад, кліматичні умови в регіоні, поверховість будівлі, швидкість вітру. Залежно від вихідних даних, вибирається товщина панелей та касет і спосіб кріплення.


Недоліки фасаду з металокасет

1.Вагове навантаження. Касети важчі, ніж панелі. Настільки важке облицювання здатні витримати тільки нові будівлі з міцною основою. Якщо планується реставрувати стару будову, краще вибрати більш легкі алюмінієві панелі.

2. Відсутність гнучкості. Для монтажу металокасет потрібні прямі стіни. Тому для реалізації складних архітектурних проектів і для облицювання фасадів складної геометричної форми (округлих, циліндричних, овальних, криволінійних) краще вибрати алюмінієві панелі, які відрізняються високою пластичністю.

Особливості облицювання касетних фасадів

  • Деякі виробники випускають металокасети без внутрішньої прошарку, тільки металеві листи. Такі вироби також підходять для облицювання окремих фасадів, але це не композитні касети, тому що не містять внутрішніх полімерних шарів. І вони негорючі. Металокасети вважаються більш безпечним матеріалом з точки зору пожежної безпеки в порівнянні з панелями. Тому що горить композит всередині. У касетах полімерний матеріал надійно ізольований з усіх боків, тому ризик займання мінімальний.
  • Для установки вент фасада из металлокассет спочатку треба виготовити проект, зробити розрахунки і тільки потім замовляти касетні листи. Це означає, що постачальник не продає готові касети, а поставляє цей облицювальний матеріал у вигляді листів. Потім фасадчики фрезерують і загинають вироби.

Разом, ми проаналізували особливості, відмінності, сильні і слабкі сторони облицювальних касет і панелей. Однозначних висновків – який матеріал краще – немає. Вибір залежить від умов зовнішнього середовища, проекту будівлі, архітектурних задумок, стану стін і інших чинників.


0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *