Екологічні матеріали. Плюс до кошторису чи в карму?

Екологічні матеріали. Плюс до кошторису чи в карму?

Багато виробників користуються словом «екологічний», щоб описати свій товар. Так їм вказали їхні маркетологи. Але це не завжди правда. Дерево можна назвати екологічним матеріалом? Можна, але не завжди. По-перше, вирубування дерев веде до опустелювання та деградації земель – чекати поки виросте новий ліс означає: років двадцять дихати СО2. По-друге, дерево, що виросло в Чорнобилі або на іншій забрудненій землі, не додасть здоров’я людям, які живуть у будинку з такого зрубу. Це лише один приклад.


Про штучні матеріали начебто й казати нічого, все, що штучне вважається неекологічним. Але це не завжди так. Ми не говоритимемо про пінобетон, пластиковий сайдинг, ДВП та ДСП… Не наша парафія.


А ось про архітектурну алюмінієву просічно-витяжну сітку можемо і поговорити. Начебто штучний матеріал, не створений у первозданному вигляді в природі, але саме цей матеріал є екологічним. Наш продукт абсолютно безпечний для людей і навколишнього середовища, звичайно, він не зроблений зі срібла і його іони не очищають воду, але він зроблений з алюмінію, який можна переробити (і не один раз), який не виділяє їдких газів і не вступає в хімічні реакції з іншими фасадними матеріалами та пофарбований шаром фарби, яка не виділяє нічого в атмосферу.


Алюміній вважається найекологічнішим матеріалом ХХІ століття, його, якщо він якісний, можна переробляти нескінченну кількість разів. Сітку виробляють шляхом нанесення насічок на метал та розтягуванням полотна. Відходів від такого виробництва менше 1 %. Висновки напрошуються самі – матеріал є безпечним, практичним, вигідним у використанні.

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *