Характеристики алюмінієвих вікон в порівнянні з конструкціями з інших матеріалів

Характеристики алюмінієвих вікон в порівнянні з конструкціями з інших матеріалів

В наші дні віконні конструкції виробляються з деревини, металопластикового профілю, а також з алюмінієвого профілю. У кожного з цих матеріалів є свої переваги і недоліки. З одного боку, переваги одного профілю перекривають переваги іншого, але, з іншого боку, нівелюються своїми ж вадами. Як обрати? У чому ж різниця між цими матеріалами і який з них краще вибрати для скління вашого приміщення, а також про переваги і недоліки алюмінієвих вікон розповість ця стаття.

Алюмінієві вікна та їх типи

Алюмінієві віконні конструкції – це конструкції з алюмінієвого профілю. Вироби з алюмінію за своїми властивостями є дуже легкими і екологічно чистими. Вони діляться на 2 види:

 • «теплі»;
 • «холодні».

Різниця між ними полягає в наступному:

 1. «Холодні» складаються з одинарного профілю з одним склом.
 2. Відмінною рисою «теплих» алюмінієвих вікон є те, що вони складаються з 3 частин – 2 алюмінієвих каркасів, між якими прокладено прошарок термоізоляційного матеріалу, що перешкоджає зайвим тепловтратам.

«Холодні» вікна використовують в основному при склінні балконів, лоджій, складів, альтанок, теплиць та інших технічних приміщень, котрі мають потреби в опаленні. «Теплими» профілями склять житлові приміщення, громадські або виробничі будівлі.

Плюси вікон з алюмінієвого профілю в порівнянні з конструкціями з інших матеріалів

алюмінієві конструкції
 1. Конструкції з алюмінію відрізняються підвищеною пожежобезпечністю, що не можна сказати про дерев’яні. Однак, так само як і дерев’яні, вони є екологічно чистим матеріалом, тому що при термічному впливі в повітря не виділяється ніяких токсичних речовин. Що, до речі, не можна сказати про металопластикові конструкції. Тому вікна з алюмінієвого профілю підійдуть для скління, наприклад, дитячої кімнати. До того ж, завдяки сучасним технологіям, зараз алюмінієві віконні конструкції можна зробити практично будь-якого розміру, кольору і складності конструкції. Тому зробити з дитячої кімнати чарівний замок не так вже й складно.
 2. Якщо вам не подобається, як виглядають алюмінієві вікна, можна зробити комбіновані – поєднати алюмінієвий профіль з одного боку і пластик або ж дерев’яну накладку з іншого боку.
 3. Також для алюмінієвих вікон можна підібрати абсолютно будь-яке скло. В індивідуальному порядку (тобто замовляючи вироби у виробника за власним ескізом) в вікно може бути вставлено звичайне, матове, тоноване, кольорове або навіть броньоване скло. Обмежувачами будуть тільки ваші потреби і ваша фантазія (ну і звичайно, здоровий глузд).
 4. Незаперечними плюсами алюмінієвих конструкцій є їх міцність і надійність при відносно малій вазі (як для металевої конструкції). Завдяки цьому вікна з алюмінієвого профілю можна робити висотою до 3,5 метрів. З металопластикового або дерев’яного профілю вікна такого розміру зробити практично неможливо.
 5. Середній термін служби алюмінієвого профілю – близько 60 років. При цьому він прекрасно зберігає свої характеристики, не схильний до дії корозії, стійкий до впливу ультрафіолетового випромінювання і перепадів температур. Це є ще однією істотною перевагою алюмінієвих вікон перед дерев’яними. Для більшої ж захищеності профілю від агресивного зовнішнього середовища можна використовувати декоративне і лакофарбове покриття.
 6. Крім того, алюмінієві вікна можна вдосконалити в міру їх експлуатації, наприклад, змінювати одні елементи на інші, ставити декоративні або захисні металеві решітки та інше.
 7. В процесі експлуатації алюмінієві вікна не вимагають ретельного догляду за собою. Необхідно тільки зрідка змащувати і очищати всі рухомі частини віконної фурнітури. Тільки не варто використовувати для очищення речовини, які можуть завдати шкоди самому профілю або ущільнювачу.
алюмінієвих вікон

Мінуси алюмінієвих вікон

 1. Серед мінусів алюмінієвих вікон можна назвати високу теплопровідність. В цьому випадку, звичайно, алюміній значно поступається вікнам з металопластику або дерева. Але цей мінус швидше підходить для «холодного» типу цих конструкцій. Для «теплого» типу цей мінус не так великий, щоб не губитися на тлі всіх плюсів алюмінієвих вікон.
 2. Іншим недоліком можна назвати їх схильність до електролітичної корозії при взаємодії з іншими металами. Тому варто уникати використання металевих накладок або декоративних елементів на алюмінієвих вікнах.

У будь-якому випадку, тільки вам вирішувати, які вікна будуть стояти у вашому будинку або виробничому приміщенні. Підходьте до вибору вікон з розумом, зважуйте всі плюси і мінуси, «за» і «проти». І вибирайте для себе тільки найкраще, надійне і довговічне.

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *