Комплектуючі для системи навісного вентильованого фасаду

Комплектуючі для системи навісного вентильованого фасаду

Як правильно підібрати комплектуючі для системи навісного вентильованого фасаду?

Правильний вибір комплектуючих для системи НВФ (кронштейнів, профілів і кляммерів) гарантує надійність і довговічність функціонування системи навісного фасаду. Детальніше в нашій статті.

Класифікація елементів кріплення АКП

Елементи навісного фасаду поділяються на групи за функціоналом та призначенням:

 • кронштейни
 • фасадний профіль
 • штучні елементи
 • елементи кріплення

Для того, щоб підібрати комплект, потрібно визначитися з типом фасаду і способом монтажу фасадного матеріалу:

 • касетний навісний фасад, кріплення на санчатах
 • касетний навісний фасад, монтаж на куточках
 • цілісний лист, кріплення на саморізах, заклепками, рідше – клей
Комплектуючі для системи навісного вентильованого фасаду

Як правильно розрахувати запас міцності конструкції

Запас міцності – величина, що показує здатність підсистеми витримувати статичні і динамічні навантаження. Розраховує цей показник інженер-конструктор під кожен проект індивідуально. При розрахунку запасу міцності враховується:

 • навантаження на стіни і фундамент
 • вітрові навантаження
 • висотність будівлі
 • вага матеріалу

В результаті розрахунків навантаження на підсистему і запасу міцності, інженер-конструктор визначає конструкцію підсистеми і надає технічне завдання для підбору елементів. В технічному завданні вказується перелік з кількістю необхідних елементів, базові параметри для кожного елемента:

 • габарити
 • товщина
 • винесення
 • тип кріплення
 • матеріал

Елементи кріплення підсистеми відрізняються параметрами. Вони бувають різними по товщині, ширині та висоті, з різною кількістю отворів під кріплення і довжиною виносу від стіни.

Навіщо розраховувати запас міцності? Якщо брати в розрахунок запас міцності, значить надати надійності конструкції і можливість уникнути катастроф в разі можливих помилок при проектуванні, монтажі або експлуатації будівлі.

Використання елементів в підсистемі

Комплектуючі для системи навісного вентильованого фасаду

Для кожної будівлі проектується унікальна підсистема, але жодна з них не обходиться без напрямного профілю, до якого в подальшому кріпляться інші елементи і облицювання.

Типи профілю

Ч-подібний профіль – це основний несучий профіль для облицювання касетним методом. Використовується тільки в якості вертикальних напрямних для кріплення касет з алюмінієвого композитного матеріалу.

F-подібний профіль – використовується для з’єднання елементів з АКП з дверними та віконними конструкціями (укоси, примикання, парапети).

Профіль Тавр – використовується як направляючий профіль для касет або листів з алюмінієвого композитного матеріалу, керамограніту, натурального каменю, HPL-панелей та інших матеріалів.

Профілі куточки і трубки використовують як елементи для касет з АКП або як додатковий, допоміжний або проміжний профіль в конструкції підсистеми.

Кронштейни (консолі) для монтажу навісного фасаду

Комплектуючі для НВФ

Кронштейни – кріплення, який монтується в стіну і утримує конструкцію вентильованого фасаду. На них припадає основне навантаження. З якого матеріалу краще вибрати кронштейн, залежить від матеріалу облицювання. Алюмінієві кронштейни – популярні та користуються попитом, рідше використовують сталеві. Якщо матеріал відносно легкий (алюмінієві композитні панелі, HPL-панелі, алюмінієвий лист, фасадна дошка) краще використовувати алюмінієві системи кріплень ProfessionAL. Якщо ж фасадний матеріал важкий, масивний, наприклад, натуральний камінь, краще вибрати кронштейни з нержавіючої сталі.

Запас міцності фасадного кронштейна

Надійність системи навісного фасаду і запас міцності розраховується не на кожен елемент окремо, а на всю систему. Оскільки навантаження розподіляється на всю систему, а не на кожен окремий елемент. Як показує практика, купують алюмінієві опорні кронштейни з виносом 150-180 мм, висотою 50-60 мм і несучі висотою 90-100 мм. Несучі кронштейни могутніше опорних, завжди більшого розміру і спрямовуюча до них фіксується жорстко. Опорні кронштейни, виконують допоміжну функцію. Як правило, їх більше за кількістю і спрямовуюча до них кріпиться рухомим (плаваючим) способом, щоб компенсувати лінійне розширення алюмінієвих профілів при перепадах добових і річних температур.

На яку товщину утеплювача розраховані

Кронштейни з виносом менше 80 мм не розраховані на використання утеплювача. Якщо для утеплення будівлі використовується утеплювач товщиною від 50 до 220 мм, підійдуть кронштейни з виносом 80 мм до 240 мм. Щоб визначитися з відповідною довжиною вильоту кронштейна, зазвичай враховується:

 • товщину утеплювача
 • конфігурацію і нерівності стіни
 • вентильований зазор – 30-50 мм

Фасадні кляймери (кляммери)

Фасадні кляймери

Кляймери не використовуються в підсистемі для облицювання вентфасада алюмінієвими композитними панелями, але користуються попитом в підсистемах для облицювання плитами з керамограніта.

Типи по розташуванню

Залежно від розташування і функції кляймери ділять на типи:

 • рядові (цільні). Кріпляться в центрі і з’єднують чотири плити облицювання
 • стартові. Для кріплення першого і останнього ряду облицювання
 • бічні. Використовуються і з’єднують тільки дві плити

Типи по товщині

Стандартна товщина фасадних кляймер – 1 мм. Кляймери ProfessionAl відрізняються. Вони посилені до товщини 1,2 мм – виключно високоміцні і зносостійкі, призначені для висотних будівель і стійкі до великих вітрових навантажень.

Фарбування

Найчастіше для прихованого монтажу використовуються кляймери без фарбування. Фасад буде виглядати естетичним аж до кожної пелюстки деталей, якщо пофарбувати кляймери в колір фасадних панелей. Заводське фарбування деталей можливо порошковою фарбою в будь-який колір RAL.

Надійні бренди

ProfessionAL – алюмінієва система профілів і кронштейнів для навішування вентильованого фасаду. Деталі системи продумані, виважені роками і адаптовані для навішування алюмінієвих композитних панелей і касет різної складності. Великий модельний ряд кронштейнів дозволяє комплектувати фасадну підсистему з урахуванням різних видів утеплювачів і без них. ProfessionAl використовується також для навісних фасадів з використанням HPL-панелей і керамограніта. Купити елементи ProfessionAl можна в Україні, все необхідне для комплектації завжди в наявності на складі в Києві.

Прайс-лист на комплектуючі ProfessionAl

Зверніться за технічною консультацією по системі ProfessionAl – радо допоможемо визначитися з вибором!

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *