Композитні панелі з алюмінію в будівництві: можливості та перспективи

Композитні панелі з алюмінію в будівництві: можливості та перспективи

Алюмінієві композитні панелі користуються постійно зростаючою популярністю.  І не дивно: вони енергоефективні, відрізняються низькою вартістю, підвищеної корозійної стійкістю і технологічної гнучкістю в застосуванні.  Особливо вони хороші при зведенні вентильованих фасадів, їх ремонті або відновленні.

Що являє собою алюмінієва композитна панель

Особливість алюмінію як металу, полягає в тому, що його легко комбінувати з іншими матеріалами.  Це властивість і було свого часу використано для розробки технології отримання композитів.

Композитні панелі складаються з двох алюмінієвих листів і внутрішнього термопластичного заповнювач.  Такі конструкції розрізняються:

 • ступенем мінеральної навантаження ядра (від 0% до понад 90%);

 • класом вогнестійкості (від негорючих до пожежонебезпечних);

 • розмірами і товщиною.

Загальні властивості і технологія виготовлення алюмінієвих композитних плит вітчизняного виробництва відповідають нормам ДСТУ Б В.2.6.35: 2008.

Композитні панелі виготовляються шляхом ламінування.  Виробництво алюмінієвих композитних панелей полягає в тому, що лист матеріалу, з якого буде утворена серцевина, екструдується і ущільнюється між двома одночасно розмотувати алюмінієвими рулонами.  Коли поверхня матеріалу доводиться до необхідних характеристик, на нього наноситься захисна плівка.  Кінцевий продукт оформляється обрізанням напівфабрикату за необхідними розмірами.

Практика застосування

Використання алюмінієвих композитних панелей досягло найбільших масштабів при виготовленні вентильованих фасадів.  Цей тип системи покриття складається з декількох шарів, що характеризуються підвищеними значеннями теплоємності.

Найцікавіше в вентильованому фасаді то, що він дозволяє створити свого роду ефект димоходу між шарами.  Мінеральний наповнювач створює постійну вентиляцію в камері і підтримує стабільну температуру.  Таким чином, влітку тепло ефективно відводиться і циркуляція повітря поновлюється.  Взимку спостерігається протилежний ефект – циркуляція повітря сповільнюється, а тепло зберігається.

З тих пір, як композитні панелі з алюмінію почали свій шлях в будівельному секторі, їх характеристики постійно поліпшилися.  Зараз це – легко модифікується продукт, який допускає різні форми збирання, кольору, трансформації і використання – як при покритті всього фасаду, так і при утепленні окремих його елементів.

Властивості

Сучасні технологічні розробки наділили описувані вироби наступними перевагами:

1. Розмірної стабільністю.  Композитна панель, як матеріал, не деформується під впливом зовнішніх впливів температури і вологи, таким чином, кінцеві властивості продукту залишаються незмінними.

2. Широким спектром обробки.  Пластичність алюмінію дозволяє отримувати різні виконання плит – з текстурою, дзеркальною обробкою, імітації «під дерево» і т.д.  В результаті композитна панель може бути адаптована практично до будь-якого типу будівельного проекту.

3. Ударостійкістю.  Алюміній, використовуваний в фасадах будівель, відрізняється довгими термінами служби і стійкістю проти зносу і корозії.

4. Естетичною універсальністю.

5. Основний матеріал і покривні листи алюмінієвої композитної панелі можуть бути перероблені і використані повторно.

Додамо, що дана продукція відрізняється малою трудомісткістю при складанні.  Для полегшення монтажу панелей на фасадах розроблені і застосовуються спеціальні підвісні системи;  випадково пошкоджена касета швидко і легко замінюється.

 Варіанти індивідуальної обробки

Залежно від бажаної обробки алюмінієва композитна панель може піддаватися різним видам обробки і покриття.  Серед найбільш поширених:

 • ПВДФ (фторований полівініл) – найпопулярніша оздоблення для різних архітектурних застосувань.  Має кращу стійкість від старіння і захистом від УФ-променів;

 • FEVE (люменфлон) – в порівнянні з ПВДФ має більш високу твердість і меншою гнучкістю, зате має більший діапазон блиску;

 • HDPE (поліестер високої міцності) – використовується при необхідності текстурирования поверхні.  Текстура може бути виконана також і механічно, за допомогою штампування.

Подальші перспективи вдосконалення властивостей композитних панелей з алюмінію пов’язані з розвитком процесів металізації, які можуть забезпечити імітацію бетону, каменю та інших традиційних будматеріалів, а також створювати різноманітні світлові ефекти.

Алюмінієві композитні панелі – краще рішення для створення вентильованих фасадів. Він може мати індивідуальну обробку і забезпечувати конструкції функціональність, а її зовнішнім виглядом індивідуальність.

Замовити та придбати АКП можна в нашому магазині. Пропонуємо клієнтам великий асортимент товару, якість якого гарантуємо, прийнятні ціни і можливість доставки. Використання для декорування якісних і надійних матеріалів забезпечує безпечну експлуатацію об’єкта.

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *