Навіщо оформляти колони композитними панелями

Навіщо оформляти колони композитними панелями

Колони – це не тільки конструктивні архітектурні елементи, завдання яких – бути опорою для верхньої частини будівель, також їх функції можуть бути утилітарними або декоративними. Давайте зробимо невеликий огляд: які завдання вирішуються за допомогою цих конструкцій. Окремо торкнемося теми облицювання – які матеріали використовуються для зовнішнього шару: декоративний камінь, мозаїка, алюмінієві композитні панелі , Керамічна плитка та інше.

Чи можна виготовити колону з композитного матеріалу?

Наша основна сфера діяльності – монтаж АКП, тому багатьох клієнтів цікавить, чи можна з цього матеріалу виготовити алюмінієві колони. Коротка відповідь – ні, композит – це не будівельний матеріал. А тепер пояснимо докладніше.

Алюмінієва касета – це тонкий і легкий лист, такий матеріал однозначно не може бути підставою, здатним витримати навантаження. З інженерної точки зору термін «колони з композиту» – технічно некоректне. З композитних панелей неможливо спорудити основу. АКП використовуються виключно для облицювання стовпів, які всередині можуть бути: з металу, бетону, цегли, каменю, поліуретану, дерева, граніту, список неповний. Зокрема, композит можна вальцювати, щоб облицювання колони вийшла циліндричної. Разом, підстава може бути квадратним, а зовнішнє облицювання виконана для різноманітності зігнутим алюкобонд – вийде кругла форма.

До таких хитрощів архітектори і дизайнери вдаються, щоб приховати непрезентабельний на вигляд матеріал підстави, або коли потрібно оформити екстер’єр в єдиному стилі. Припустимо, на стіні – вентильований фасад, вхідна група облицьована алюмінієвими касетами, отже, варто прикрасити за допомогою АКП також колони біля входу, стовпи, які підтримують балкони, балки, перекриття, і інші опори.

Яка користь від облицювання колон алюмінієвими панелями

Крім декоративної, існує також утилітарна функція облицювання. В офісах з допомогою АКП можна акуратно замаскувати інженерні комунікації. У приватних будинках за панелями можна заховати димохід, який може розміщуватися в несподіваних місцях. Композитні панелі – це фон для розміщення рекламних матеріалів на біг-бордах. Альтернативний варіант – облицювати колону, наприклад, в торговому центрі, підземному переході, іншому громадському будинку, а на алюмінієвій поверхні розміщувати інформаційні та рекламні оголошення.

Це не повний перелік корисних функцій. Пишіть в коментарях, чи був у вас досвід облицювання колон композитними листами, і що з цього вийшло.

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *