Не тільки забарвлення – як ще декорувати алюмокомпозит

Не тільки забарвлення – як ще декорувати алюмокомпозит

Важлива якість алюмінієвих панелей – стійка до ультрафіолетового випромінювання поверхню. Тому алюмінієвий композит так широко використовується для облицювання зовнішніх стін. Ще одна важлива перевага – можливість пофарбувати композитну панель в будь-який колір. Якщо з’єднати ці дві можливості, виходить, що цей матеріал – хороша поверхню для ультрафіолетового друку. Давайте розглянемо, які цікаві дизайнерські рішення можна втілити за допомогою УФ-принта на алюмінієвих композитних панелях.

Що таке УФ-друк?

Це технологія струменевого нанесення чорнила на будь-яку поверхню товщиною до 20 см, в тому числі і на алюмінієві листи. Далі на чорнило впливає ультрафіолетове випромінювання, під яким фарба фотополімеризуються, тобто твердне. При цьому матеріал поверхні під час друку ніяк не деформується, адже ця стійкість передбачена при виробництві алюмінієвих композитних панелей. Захищати поверхню ламінуванням також немає необхідності.

В результаті надруковане зображення виходить:

  • В яскравих, насичених, контрастних кольорах на гладкій поверхні. Навіть найдрібніші деталі переносяться максимально точно і чітко. Причому з часом відтінки не тьмяніють і зберігають свою ідентичність. Хоча треба враховувати, що якість надрукованого малюнка залежить від якості початкових кодів.
  • Сталий до кліматичних і атмосферних впливів, температурних перепадів.
  • Стійке до стирання, впливу агресивних речовин, насіданню вуличного пилу і забруднень – окремо доглядати за пофарбованою поверхнею немає потреби, максимум – протирати вологою ганчіркою.
  • Екологічно безпечно – чорнило нетоксичні, без запаху.


Де і як можна використовувати алюмінієві панелі з УФ-принтом

  • Для установки на вентильовані фасади будівель, в основному – комерційних. В принципі, це і є основна причина виробництва композитних панелей. Різниця в тому, що не всі облицювальні панелі проходять через ультрафіолетову друк. Малюнки наносять на окремі плити, щоб зробити дизайнерський акцент.
  • Для оформлення вхідної групи і окремих елементів екстер’єру.
  • Для незвичайного декору приватних котеджів. Навіщо розмальовувати стіни вручну? Адже можна облицювати фасад панелями після обробки УФ-друком, і буде виглядати дорого і естетично.
  • В інтер’єрі для оформлення окремих поверхонь. Наприклад, замість обклеювання стін паперовими фотошпалерами або 3D-панелями, можна облицювати стіну «роздрукованими» алюмінієвими панелями і таким чином поліпшити тепло- і звукоізоляцію, підвищити рівень пожежної безпеки та довгий час не піклуватися наступним ремонтом, адже і самі панелі, і малюнок на них відрізняються довговічністю.
  • Для оформлення рекламних конструкцій, вивісок, стендів.
  • Для втілення креативних дизайнерських рішень – при оформленні зональних перегородок, барних стійок, рецепцій, облицювання меблів тонкими композитними листами.

Компанія Alutal НЕ займається УФ-друком на поверхнях. Це огляд, як незвично можна декорувати алюмінієві композитні панелі.

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *