Особливості тремообробки турецького алюмінієвого профілю RESCARA

Особливості тремообробки турецького алюмінієвого профілю RESCARA

Алюмінієвий профіль RESCARA: що означає маркування Т66 і як це пов’язано з якістю алюмінієвого профілю?

Алюмінієвий профіль Rescara має беззаперечну перевагу – тонкі стінки профілю як в «холодній» системі RW46, так і «теплій» системі RWT75 для виготовлення вікон та дверей. Їх товщина – 1,4 / 2 мм, що робить конструкції легкими. Це особливо важливо при будівництві висотних будівель.

Але! Для того, щоб дозволити таку легкість конструкцій, виробнику необхідно подбати про міцність профілю та приділити особливу увагу загартуванню металу.

Турецький завод ASAS витрачає додатковий час на термообробку профілю Rescara, що підвищує міцність алюмінієвого профілю.

Чим відрізняється гарт Т5 від Т6?

  •     Стан Т6 – повний гарт
  •     Стан Т5 – неповний гарт на пресі

Мета повної гарту – повністю перевести в твердий розчин алюмінію всі (Mg, Si) частинки перед операцією старіння. Для сплаву Rescara серії 6060 температура нагрівання під гартування знаходиться в межах від 515 до 540 ºС, з витримкою від 10 до 60 хвилин в залежності від товщини виробу. При цьому охолодження після нагрівання швидке на повітрі, стисненим повітрям, струменями води або зануренням у воду в залежності від товщини профілю і його форми. Саме такий стан після термообробки позначається Т6.

Профіль з маркуванням Т5 – неповністю загартований або штучно зістарений. Якщо при пресуванні профілів не було повного розчинення магнію і кремнію в твердому розчині алюмінію або охолодження на пресі було недостатньо швидким, то, дійсно, гарт буде неповним. Тому вимоги до міцності при розтягуванні, наприклад, для сплаву 6063 в стані Т5 на 30 МПа нижче, ніж в стані Т6.

Порівняння міцності алюмінієвих профілів з товщиною стінки до 3 мм

  •     6060 Т6 – 190 МПа
  •     6060 Т5 – 160 МПа

Стан Т66 сплаву 6060 відрізняється підвищеною міцністю на відміну від звичайного стану Т6, за рахунок спеціального контролю процесу виготовлення профілів на заводі ASAS.

Обираючи профіль RESCARA – ви отримуєте легкі конструкції з підвищеною міцністю

Якщо зараз ви проектуєте алюмінієві вікна та двері, які повинні виглядати сучасно та служити роками, ми розрахуємо необхідну кількість і поставимо системи та комплектуючі з вигодою для вас. «Теплий» та «холодний» алюмінієвий профіль Рескара є в наявності на складі в Києві. Звертайтеся!

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *