Порівняння навісних фасадних систем за типом облицювання

Порівняння навісних фасадних систем за типом облицювання

Чому обирають алюмінієві навісні фасадні системи? [Порівняння]

Серед безлічі фасадних систем важко зробити правильний вибір. Ми зробили порівняння основних типів навісних фасадних систем для вас.

Фасадні системи та їх основні типи

Призначення підоблицювальних конструкцій – надійно закріпити плити матеріалу та теплоізоляцію до стіни таким чином, щоб теплоізоляція і оздоблювальні фасадні панелі мали повітряний прошарок для вентиляції між собою. При цьому, не використовуються клейові та інші “мокрі” процеси, все з’єднується механічно.

Фасадні системи з алюмінію

Застосовуються для навішування більшості облицювальних матеріалів, де пред’являються високі вимоги до довговічності, якості та престижності використовуваних при облицюванні матеріалів.

Фасадні системи складаються з вертикальних напрямних, кронштейнів для кріплення напрямної до стін і деталей для кріплення облицювання до напрямних.

Головна перевага алюмінієвих систем – висока корозійна стійкість, довговічність, мала вага та міцність. Недолік – висока вартість, якщо порівнювати зі сталевими системами, та схильність до температурних розширень.

Алюмінієва система ProfessionAL ідеально підходить для навішування алюмінієвого композитного листа або касет.

Фасадні системи з оцинкованої сталі

Доступний тип фасадної системи в два рази дешевший від алюмінієвої. Системи міцні, але мають низьку корозійну стійкість. Система з невеликим лінійним розширенням, високим запасом міцності, витримує високі вітрові навантаження. Служить відносно недовго – 25-35 років.

Фасадні системи з нержавіючої сталі


Основне застосування сталевої системи – навішування керамограніта та каменю. Для інших видів облицювання застосовується рідко.

Різновиди систем:

  • стандартна, що складається з поздовжнього і поперечного набору профілів, кронштейнів для кріплення до стін і кляммерів для кріплення облицювального матеріалу
  • анкерна, що складається з набору анкерів для кріплення облицювального матеріалу до стінового заповнення

Для навішування фасадного каменю застосовується спеціально розроблена сталева система. Для навішування АКП, з метою економії, але на шкоду якості, іноді застосовується сталевий профіль, який призначений для навішування гіпсокартону.

Сталеві системи міцні та надійні, термін експлуатації – 70 років в будь-яких кліматичних умовах. Нержавіючу сталь складніше обробляти механічно і вона в два рази дорожча від алюмінію. Використання її для навішування АКП нераціонально.

Важливо! Для облицювання фасаду алюмінієвим листом або АКП  НЕ можна використовувати сталевий профіль. Сталь і алюміній гальванічна пара. При зіткненні цих металів, між ними проходить струм, що руйнує їх. Щоб цього уникнути використовують оцинковану сталь. Однак при найменшому пошкодженні шару цинку, метали стикаються. Крім того, через 1-3 роки шар цинку окислюється та руйнується, сталь «оголюється» – відповідно це призводить до порушення технології.

Змішані фасадні системи

Змішані системи – набір деталей зі сталі та алюмінію. Такі системи популярні для навішування керамограніту, де на алюмінієвий каркас, за допомогою сталевих кляммерів, навішується керамогранітна плита.

Порівняння фасадних систем за характеристиками

Типи облицювання (оздоблення) навісних фасадних систем

  • АКП
  • Фіброцемент
  • HPL панелі
  • Керамограніт
  • Кераміка

Навісний фасад з АКП (алюмінієві композитні панелі)

навісні фасадні системи

Естетичний і практичний водночас. Монтувати фасад композитним матеріалом просто в будь-яку пору року. Композит – легкий та простий в обробці матеріал. АКП набуває будь-якої форми, яку забажає архітектор. Складні архітектурні форми, віконні примикання, колони, арки, сонцезахисні виступи – все це просто оздоблювати композитом.

Звичайна практика: для кріплення алюмінієвих композитних листів або касет використовується алюмінієва підсистема. Набір комплектуючих для системи НВФ залежить від способу монтажу панелей. Детальніше про це читайте в статті Комплектуючі для системи навісного вентильованого фасаду.

Вентильовані фасади з фіброцементних панелей

Встановлювати плити можна за будь-якої погоди хоч цілий рік – взимку та влітку, в дощ і сніг, так як вони не реагують (або слабо реагують) на зовнішні впливи.

Плити розрізають алмазним інструментом за розміром. При облицюванні плитами використовується система кріплення з оцинкованої сталі або алюмінію для більшої надійності. Використовується система з притискними планками.

З фіброцементних плит неможливо зробити складні архітектурні форми, віконні примикання, колони. Для цих цілей краще обирати АКП, алюмінієвий або сталевий лист.

Фасадні системи з HPL панелей

Під час монтажу HPL панелей стежте, щоб матеріал не піддавався впливу стоячої води та передбачте можливість просушити панелі.

При з’єднанні панелей одина з одною дотримуйтесь одного напрямку панелей. Вони мають відхилення від площинності, і це повинно компенсуватися несучою конструкцією. Систему монтують так, щоб панелі закріплювалися і залишалися пласкими. Не варто використовувати гнучкі проміжні розпірні деталі для з’єднання з елементами несучої конструкції. Слідкуйте, щоб межа допуску з’єднання була більше 0,5 мм між елементами і несучою конструкцією.

З’єднання панелей повинні бути укріплені або утримуватися в горизонтальному положенні за допомогою відповідних з’єднань, наприклад, шпунтового з’єднання або H-образного профілю, що утворюють компенсаційний зазор.

Навісна система з керамограніту

Для установки вентильованого фасаду з керамограніту використовується підсистема з оцинкованої сталі або алюмінію.

Типи кріплення:

  • приховане механічне кріплення
  • приховане комбіноване кріплення (механічне або клейове)
  • приховане кріплення з приклеюванням плит на профілі
  • приховані точки кріплення (штифтами) для плит товщиною 2-3 см
  • видиме кріплення

Оскільки керамограніт важче АКП, система кріплення для нього повинна бути потужною, щоб витримувати вагу матеріалу та інші навантаження.

Вентфасад з об’ємною кераміки (об’ємної теракоти)

Теракота – натуральний матеріал природного походження, стійкий до атмосферних впливів і перепадів температур. «Об’ємну кераміку» використовують в екопроектах. Традиційний будівельний матеріал для Західної Європи, відомий своєю солідною масою.

Установка фасаду з теракоти вимагає ретельно прорахованої системи. Варто зробити це на стадії проектування будівлі. Реконструкція фасаду із застосуванням теракоти старих будівель або приватних будинків може тягнути за собою необхідність посилення фундаменту.

Фасадні системи зі скла

Скляні фасади – тенденція, яка щодня набирає обертів. Утримує скляний фасад стійково-ригельна система – конструкція з алюмінієвих профілів. Свою назву фасадна система отримала завдяки тому, що основні конструктивні елементи в цій системі – це вертикальні несучі стійки, до яких механічно кріпляться горизонтальні ригелі.

Фасадні конструкції з алюмінієвих профілів ідеально підходять для фасадів, оскільки матеріал чудово витримує навантаження і зберігає міцність, в тому числі з урахуванням великих навантажень.

Чому варто обрати саме алюмінієві навісні системи для фасадів?


Конструкції з алюмінію міцні та легкі, на відміну від систем з будь-якої сталі. Підходять для облицювання вентфасадів різним матеріалом. Елементи системи мають безліч модифікацій, призначені для різних видів монтажу з утеплювачами та без. Конструкції з алюмінію не бояться води і стійкі до вогню. Служать більше 50 років і виправдовують витрати.

Алютал забезпечує монтажні організації всіма необхідними алюмінієвими комплектуючими для навішування фасаду з АКП, HPL панелей, фіброцементних плит та керамограніту, а також стійково-ригельними системами виробництва турецького заводу ASAS. Звертайтеся!

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *