Правила створення вентильованого фасаду

Правила створення вентильованого фасаду

Сучасні інноваційні рішення в будівництві житлових і комерційних приміщень допомагають створювати не тільки красиві, але і комфортні будівлі. До таких технологій можна віднести вентильований фасад.

Переваги вентильованого фасаду

  1. Вентфасад – оригінальна конструкція, яка вирішує багато проблем. У боротьбі за популярність просувається семимильними кроками. Секрет тут простий: легкість установки конструкції, необмежений простір у втіленні задумів архітектора, широкий діапазон конструктивних рішень для інженера-будівельника.
  2. Не варто думати, що вентфасад можливо встановити тільки на новозбудований будинок, більшість конструкцій дозволяють закріпити красивий фасад і на будинок, якому вже «за тридцять», з грунтовним терміном експлуатації. Наприклад, на набридлі та розповсюджені «хрущовки» – після реконструкції вентфасадом будуть облагороджені і стилізовані.
  3. Структура його облицювання часто дозволяє значно зменшити кількість тепловтрат.
  4. Ще один плюс: система кріплення легко встановлюється на стіну практично з будь-якого матеріалу. Робиться це за рахунок різної довжини кронштейнів, закріплених за допомогою анкерів. Анкера в обов’язковому порядку вибираються стійкі до корозії і високого навантаження, оскільки в установці навісного фасаду вони є фундаментальною частиною та основою, на яких буде триматися вся конструкція.

Конструкція вентфасаду

Розглянемо більш докладно опис вентфасаду:

  1. Основою служить система кріплення вентфасадів. Складається вона з вертикальних і горизонтальних направляючих, які в свою чергу кріпляться за допомогою стінових кронштейнів. На кріпильну касету накладається утеплювач. Складовою утеплювача може бути самий різний матеріал: базальтова мінераловатна плита, пінопласт. Плити з базальту кріпляться на спеціальні профілювання.
  2. Напівжорстким мінплитам віддається перевага за рахунок їх здатності утримання на кріпильних конструкціях. До того ж пінопласт далеко не екологічно чистий матеріал, не витримує великих навантажень, міцність його залишає бажати кращого. Якщо все ж обирається пінопропіленовий утеплювач, то в плитах перед установкою на стіну прорізуються отвори в місцях кріплення. Те ж саме проробляється з жорсткими мінераловатними плитами.
  3. Відстань між кріпильними деталями варіюється з урахуванням ширини утеплювального матеріалу. Його проводять на кілька сантиметрів менше, плита утримується за рахунок своєї еластичності і не випадає. Після нашаровується гідроізоляція у вигляді плівки, її краще розгортати і укріплювати знизу вгору, проклеюючи клейкою стрічкою в стикових місцях. Водозахисний прошарок закріплюється за допомогою тарілчастого дюбеля, останній утримує утеплюючий шар і гідроізоляцію.
  4. Гідроізоляція встановлена, можна приступати до обшивки. Ось тут важливо не потрапити в халепу: між водозахисною плівкою і облицюванням обов’язково повинен бути зазор. Зазор дозволяє збирати конденсат і сприяє його випаровуванню. Оскільки чим більший проміжок, тим ефективніше буде конденсуватися вода, «точка роси» не потраплятиме всередину стіни-основи, концентруючи всередині стіни вологу і руйнуючи стіну. Для досягнення більшої відстані встановлюються додаткові оцинковані насадки на касету-першооснову. Всі профілі повинні бути досить міцні – на них покладаються великі навантаження. Допоміжні анкера завжди меншого розміру, вони фіксуються саморізами. Саме на них буде кріпитися облицювання. І саме від розмірів і розташування допоміжних кронштейнов буде залежати ширина зазору. Обшивку житлового будинку профнастилом слід починати знизу для зручності кріплення: шари покриття повинні нашаровуватися один на одного, причому обов’язково верхній на нижній (щоб уникнути попадання води). І звичайно, легше накласти верхній лист на нижній, ніж підштовхувати нижній під верхній. Широко застосовуються фасадні касети КФ-1, КФ-2. В результаті вийде сучасна будівля. У нижній частині фасаду можна додати цокольні планки, які слугуватимуть для водовідведення. Для обшивки комерційних об’єктів в основному використовують алюмінієві композитні панелі, їх установку краще довірити фахівцям.
  5. Обов’язково потрібно розглянути конструкцію вентфасаду щодо покрівельної системи. При влаштуванні самовентилюючого фасаду на приватний будинок в зоні горищного перекриття утворюється отвір. Появу такої діри можна передбачити ще при проектуванні, наприклад, подовживши карнизну планку. Нерідкі випадки, коли дану проблему можна усунути, тільки розібравши частину даху і переробивши її. Найчастіше такий підхід застосовується з будинками з шиферним дахом. Дах, що складається із залізобетонного перекриття, до того ж ізольований рубероїдним прошарком, вимагає тільки подовження карниза за допомогою планок.

Обшивка з допомогою АКП

АКП (алюмінієві композитні панелі) – кращий сучасний вибір серед фасадних панелей для облаштування вентфасадів на комерційних об’єктах. Вони мають ряд переваг, які позитивно впливають на термін служби фасаду – кілька десятків років. З їх допомогою архітектори можуть втілити будь-який дизайнерський задум, при цьому зберігаються всі позитивні характеристики такого фасаду.

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *