Зовнішня обробка будинку – це досить важлива частина при будівництві будинку. І важливість в цьому питанні становить не скільки сам зовнішній вигляд, скільки практичність фасаду будинку. На зміну старим фасадам, дуже важким в установці і обслуговуванні приходять нові, більш практичні і сучасні.
У цій статті ми розглянемо вентильований фасад і його види, а також його особливості, плюси і мінуси.
Що таке вентфасад?
Це особлива конструкція, що складається з декількох шарів і кріпиться до будівлі. Між блоками фасаду залишається невеликий простір, яке в свою чергу дозволяє волозі випаровуватися. Безумовним плюсом таких фасадів є те, що практично будь-яка кампанія здатне виконати таке замовлення. У цьому плані великий асортимент має компанія alutal.com.ua «Алюмінієвий Профіль»

З чого складається конструкція.
• Лицьова матеріал;
• Каркас з кріпильними виробами (підсистема для вентфасаду);
• Утеплювач;
• Гідропаробарьєр;
• Вентиляційний зазор (повітряний простір описане вище).
Види вентильованого фасаду.
Свого роду пращуром для вентильованого фасаду є сайдинг, у них схожа система, але головна відмінність в тому, що частіше облицювання такого фасаду – це квадратні або прямокутні панелі, що значно простіше сайдингу, при обробки яким потрібно розпилювати смуги.
Різновиди вентфасадов.
1. Керамогранітний. Керамограніт (керамічний граніт) – це штучний оздоблювальний матеріал, підвищеної твердості і міцності, що імітує натуральний камінь. Такий варіант обробки підійде для обробки офісних виробничих або житлових будівель.

2. Агломератна плитка або штучний камінь – матеріал, що складається з суміші цементу і кам’яної крихти. Переваги такого покриття: Довговічність, міцність, вогнетривкість, точний геометричний малюнок. Але в свою чергу такі плити вимагають грамотної установки і міцного алюмінієвого каркаса.
3. Композитні панелі – це матеріал дуже легкий і ідеально підійде для обробки будівель нестандартної форми.

4. Фасад з лінеарних панелей – це можна назвати свого роду металевим сайдингом. Ці панелі виготовлені з тонкого листа металу, що дозволяє ідеально закрити каркас.
5. HPL панелі (ламінат підвищеного тиску) – Найдорожчий облицювальний матеріал, який має велику популярність в Європі. Матеріал виготовлений з деревини і паперу. Всі компоненти щільно спресовують, а потім просочують смолами, це зменшує ризик можливих відслойок.

6. Скляні панелі – для такого фасаду зазвичай вибирають ударостійке, термостійкий і куленепробивні склопакети. Плити можу бути кольоровими, прозорими, мати цікавий рельєф або орнамент.
7. Теракотова кераміка – є екологічним матеріалом. Собою являє обпалену глину різних кольорів і розміру панелей. Матеріал є найбільш міцним і стійким до зовнішніх впливів, таким як перепад температур, підвищена вологість і т. Д.

Плюси і мінуси вентильованого фасаду.
Переваги:
ПРОСТОТА – Фасад легкий в установці і подальшому ремонті
БЕЗПЕКА – велика частина використовуваних матеріалів нетоксична для людини і навколишнього середовища, а також володіє вогнетривкими властивостями.
НЕ ПОТРІБНО рівняти стіни – це великий плюс, адже не потрібно витрачати додатково велику кількість часу і коштів на те щоб ідеально вирівняти стіни.
ВЕЛИЧЕЗНИЙ НАБІР облицювальних матеріалів
ВОЛОГОСТІЙКІСТЬ – одне з головних переваг такого фасаду.
НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД СЕЗОНУ установки.
ДОВГОВІЧНІСТЬ – деякі матеріали можуть стояти, при цьому не вимагаючи до себе обслуговування близько 50 років
ТЕПЛОТА – завдяки утеплювачу в складі фасаду, тепло не видувається з дому.
Мінуси:
ШУМ – через наявність повітряного простору в фасаді іноді може з’явитися «завивання», які чутно навіть при закритих вікнах.
Дорожнеча – якісна робота коштує досить дорого, але краще вкластися один раз і потім не доплачувати за перероблення дешевої але неякісної роботи.