Три способи створити фасад з WOW-ефектом

Три способи створити фасад з WOW-ефектом

Одним з напрямків нашої роботи є оформлення (облицювання) фасадів, і сьогодні ІК “Алютал”, одна з компаній групи – імпортер № 1 алюмінієвих фасадних систем.

У наданому матеріалі знайомимо вас з сучасними технологіями та можливостями, які вони відкривають для бізнесу.

Фасад комерційної будівлі – це початок стосунків з клієнтом, а не просто стіна від сонця та дощу. В усі часи найважливішими завданнями для фасадів було, є та буде: виділитися серед оточуючих будівель, вразити, запамʼятуватися та запросити всередину. Зовнішній вигляд фасаду підкреслює статус, може бути величним та дружнім, викликати довіру, продавати та запрошувати. І цією можливістю успішно користуються власники торгових та бізнес-центрів, адже приваблива упаковка будівлі – певний меседж для цільової аудиторії. Завдання актуальне на всі часи, а технології та матеріали диктує час.

Розглянемо три способи привернути увагу за допомогою WOW-фасаду сьогодні:

  • Підсвічування
  • Перфорація
  • Архітектурна сітка

Усі технології, розглянуті у цьому матеріалі, чудово поєднуються, доповнюючи та підсилюючи ефект одна одної. Тож, детальніше про кожну.

Підсвічування

Красиво освітлені будівлі на вулицях нічного міста – завжди вражаюче видовище. Завдання освітлення у цьому випадку – підкреслити естетично важливі елементи архітектури та створити новий привабливий образ завдяки можливостям світла та сучасним технологіям освітлення. Цій темі у нашому журналі «СвітлотекКомм’юніті» присвячено окрему статтю.

Перфорація

Перфорація – відносно молодий тренд в оформленні фасадів в Україні, який дозволяє надати будівлі індивідуальності. Алюмінієвий композитний матеріал – ідеальний фасадний матеріал для створення виразних перфорованих фасадів. Композит легкий та одночасно міцний матеріал, легко обробляється на верстаті ЧПУ та чудово тримає форму. Крім того, композит випускається у всіх кольорах RAL, що відкриває додаткові можливості для творчості. Малюнок перфорації може бути більшим, меншим – будь-яким, при цьому важливо зберегти не менше 50 % матеріалу. Вартість перфорації залежить від довжини різу матеріалу у погонних метрах. Чим складніша геометрія малюнку, тим дорожча перфорація.

Готові перфоровані панелі закріплюються на фасаді так само, як і звичайні панелі для навісного вентильованого фасаду – за допомогою алюмінієвої системи профілів та кронштейнів. Перфорований фасад виглядає ефектніше, якщо додати до нього освітлення, тоді у темний час доби крізь отвори перфорації проглядає кольорове підсвічування. На фото презентовано перфорований композитний матеріал Alpolic на фасаді торгового центру Smart Plaza Politech у Києві (проєкт компанії «Алютал», ГК «Світлотек»).

5d3 2628 edit - Три способи створити фасад з WOW-ефектом
Smart Plaza Politech

Складніший та вишуканіший варіант перфорованого фасаду з динамічним підсвічуванням можна створити, використовуючи два або три шари панелей з перфорацією, розташовуючи підсвітку між ними.

Якщо ідея перфорації на фасаді не дуже захоплює, пропонуємо поцікавитись інноваційною архітектурною системою Омбре. Технологія, що народилася у Канаді, вже активно застосовується у США та ОАЕ, при цьому в Україні ще немає жодної будівлі в Омбре. Ви можете стати першим власником фасаду з застосуванням цієї унікальної технології.

sk.1542882514.8217 - Три способи створити фасад з WOW-ефектом
Панелі Омбре

Омбре французькою означає «тінь». Панелі Омбре – дивовижна технологія скульптурної візуалізації, яка виділить інтер’єр або архітектурний фасад серед інших. Поверхня панелі генерує образи завдяки тривимірним пікселям, запрограмованим на гру зі світлом та тінню. Можливості технології безмежні – це будь-які фотореалістичні або геометричні візерунки, здатні зробити кожен проєкт унікальним шедевром мистецтва.

Технологію Омбре розробив художник Родерік Квін, який поєднав мистецтво та науку. Він винайшов новий вимір для дизайну фасадів, створивши тривимірний ефект на плоскій поверхні. Омбре дозволяє візуалізувати зображення з тінями та ефектами відбивання на поверхні завдяки отворам на алюмінієвих пластинах, що зігнуті під заданим кутом. Окремі пікселі основи панелі Омбре у вигляді луски можна брендувати так, щоб при огляді зі значної відстані було видно картину або панно повністю, а на невеликій відстані – видно ювелірний штамп бренду на окремих пікселях.

roderik kvin 2 1 - Три способи створити фасад з WOW-ефектом
Родерік Квін

Кілька слів про творця технології: народився Родерік Квін у Шотландії, а живе та працює у Ванкувері. Вивчав сакральну архітектуру в Університеті Британської Колумбії (The University of British Columbia). З 1986 року працює художником  – постановником декорацій та скульптором. Автор декорацій для голівудських фільмів «Я – робот», «Хроніки Рідіка», «Люди Х». Його дітище – Ombrae Studios – партнерська дизайнерська фірма, яка розробляє, оптимізує та адаптує художні роботи для подальшого виробництва панелей за технологією Омбре.

Крім естетичних можливостей, за допомогою панелей можна регулювати інтенсивність освітлення, створюючи енергоефективні будівлі. Сонцезахист, звукоізоляція, вітрозахист та екран від дощу – це ті додаткові функції, які стають доступними, коли застосовується технологіія Омбре на фасаді.

Завдяки співробітництву ІК «Алютал» з Ombrae Studios та турецьким заводом ASAŞ реалізація фасадів з технологією Омбре  можлива і в Україні. На початку вам запропонують подивитися та надихнутися вже існуючими дизайнами фасадів, демонструючи реалізовані об’єкти у 3D-візуалізації. Після цього триватиме творчий етап підготовки та адаптації бажаного зображення для конкретного проєкту фахівцями у Канаді, тестування розподільчої здатності у 3D-візуалізації та оптимізація для виробництва. Потім процес виробництва у Туреччині та завершення інсталляції в Україні. Панелі постачаються на об’єкт у готових до монтажу алюмінієвих касетах або пластинах з усіма деталями, необхідними для навішування.

Якщо хочете створити унікальний фасад та бути першим в Україні, варто звернути увагу саме на цю технологію — ексклюзивну пропозицію ІК «Алютал».

Архітектурная сітка

211103 1 - Три способи створити фасад з WOW-ефектом

Ще один ефектний спосіб зробити фасад помітним: архітектурна алюмінієва сітка – ідеальне рішення для будівель з панорамними вікнами аба скляними фасадами. Архітектурна сітка чудово підходить для реконструкції, розширення або модернізації існуючих будівель. Як сучасний елемент оздоблення архітектурна сітка поєднує старе й нове.

Залежно від рівня освітленості та розташування глядача матеріал або здається прозорим, або стримує погляд. Світло та тінь, відбиваючись на поверхні сітки, створюють особливу ауру будівлі.

Алюмінієва сітка може частково або повністю закривати будівлю, візуально створюючи образ невагомого та повітряного архітектурного обʼєкту, при цьому здійснюючи функцію енергозбереження. Протягом дня фасадна сітка жодним чином не заважає відкритому огляду з вікон, при цьому значно зменшує потрапляння сонячного тепла до будинку і таким чином стає елементом системи природного кондиціонування повітря. Мінімальна потреба у додатковому охолодженні повітря у приміщеннях – ключовий внесок фасадної сітки у енергоефективність.

Модифікацій сітки безліч! Головний параметр для вибору – це світлопропускні можливості плетіння сітки. Комірки  сітки бувають мініатюрними, при цьому щільність сітки більша, відповідно, світлопропускна можливість менша. Або, навпаки, комірки великі, відповідно повітря більше і світло проходить з найменшими перешкодами.

У нічні години внутрішнє освітлення будинку видно зовні оскільки світло безперешкодно проходить через плетену оболонку фасаду, що дозволяє не використовувати додаткове фасадне підсвічування. Але! Для створення  ефекту WOW без підсвічування не обійтись! Архітектурні алюмінієві сітки завдяки блиску металу та структурі мають чудові відбивальні властивості. Додавши до цього потенціалу магію світлодіодів, статичний сітчастий фасад можна перетворити на динамічне «світлове покривало», що змінює свій вигляд залежно від розташування та переміщення спостерігача. Ця яскрава вистава на фасаді може бути пульсуючою та різнокольоровою (палітра RGB ) або ж фасад можна повністю «занурити» в один колір, залишивши лише мʼякі переходи. Відтворювані зображення на сітці виглядають зовсім не так, як на непрозорих фасадах. Вони ніби парять навколо фасаду, не закриваючи його повністю, створюючи складний фрактальний орнамент у мільйонах відтінків.

Скористуйтеся будь-яким з запропонованих способів, щоб  справити враження, створити власний шедевр-візитівку та збільшити привабливість, значимість та цінність будівлі. Запропоновані фасадні матеріали змінюють існуючі архітектурні форми будівлі, а світло зробить будь-який фасад живим та вражаючим уяву.

Т. Оленіна, керівник відділу маркетингу

Матеріал  опубліковано у журналі «СвітлотекКомм’юніті», № 1, 2020

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *