Вентильований фасад: основні особливості конструкції

Вентильований фасад: основні особливості конструкції

Вентильований фасад виник в Німеччині та Фінляндії близько сорока років тому і з того часу успішно використовується в якості облицювального матеріалу, а також для реставрації старих будівельних споруд. На вітчизняному ринку ця інновація з’явилася в кінці 90-х років. Зараз на споживчому ринку представлені товари, які виробляються декількома виробниками, які мають свою технологічну і виробничу базу.

Властивості вентфасадів

Вентфасад представлений у вигляді складної просторової конструкції, яка відповідає певним вимогам, пов’язаним з дотриманням будівельних норм і правил. Фасад повинен мати властивості міцності і бути стійким до динамічного і статичного впливу, а також здатним відмінно витримувати всі фактори зовнішнього середовища. Всі фасадні панелі, встановлені на будівельному спорудженні, підлягають постійному обслуговуванню, а також повинні бути безпечні для життєдіяльності людини. Вони повинні володіти підвищеним рівнем звукової та теплової ізоляції і з часом не втрачати своїх властивостей.

Навісні фасадні конструкції повинні відповідати всім нормам пожежної безпеки, а безпосередні виробники зобов’язані мати відповідні сертифікати, що підтверджують пожежну безпека всієї фасадної системи. Дані сертифікати видаються в процесі проведених випробувань в спеціально призначених для цього центрах.

Вентильований фасад: конструкція

Фасади можуть використовуватися протягом багатьох десятиліть, при цьому не повинні втратити своїх властивостей міцності і теплової ізоляції, що безпосередньо залежить від їх надмірного запасу, який виробники закладають при виготовленні основи конструкції. Такий фасад включає металевий каркас, який кріпиться із зовнішнього боку стін, і екран, що забезпечує респектабельний вигляд і надійно захищає від факторів зовнішнього середовища. Між такими конструкціями завжди є повітряний зазор, який частково заповнений різними видами утеплювачів, при цьому до 70 мм цього простору необхідно для вентиляції всій площі фасаду.

Всі з’єднання здійснюються механічним шляхом, що виключає можливість виникнення і скупчення вологи, яка виступає основною причиною руйнування так званих «мокрих» фасадів. Завдяки таким особливостям, виникає можливість тривалого експлуатування цього фасаду. Облицювання виконує різні захисні функції, а також надає будівельному спорудженню естетичний вигляд. В його основу входить керамічний граніт, керамічні плити та алюмінієві композитні панелі.

Головним елементом такого фасаду є несуча конструкція, до якої кріпляться інші елементи. Виробники випускають на споживчий ринок різні види конструкційних рішень і використовуваних матеріалів. Широко застосовуються конструкції, в основу яких входять оцинкована сталь, алюміній і стійкі до впливу корозії типи сталі.

Слід зазначити, що несуча конструкція витримує величезні навантаження, які безпосередньо пов’язані з масою нового фасаду, а також динамічного типу вітрові навантаження, які також роблять серйозний вплив на неї. Несучі елементи повинні володіти підвищеним рівнем стійкості до впливу:

  • зовнішнього середовища;
  • температурних перепадів;
  • забезпечувати легкодоступний і технологічно оптимальний спосіб установки.

Кожен виробник справляється з цим завданням по-різному. Також одним з елементів цієї системи є утеплювач. Як правило, це мінеральна вата, скловата і пінополістирол. Такі види будівельних матеріалів в широкому асортименті представлені на споживчому ринку, що дає можливість вибирати продукцію, яка ідеально підходить за типовим розміром і товщиною. Вентильована зона повинна бути великих розмірів. Це дасть можливість дихати стінам, тому вся поверхнева площа буде менше схильна до деструкції і протягом тривалого часу збереже свої робочі властивості.

Переваги НВФ

Використання навісних вентильованих фасадів для будівельних споруд дасть можливість модернізувати їх і надати будівельному спорудженню приємний вигляд, а у внутрішніх приміщеннях забезпечить оптимальний мікроклімат, який найбільш актуальний для життєдіяльності людини. Значною мірою знизиться видаткова частина матеріальних засобів в зимові періоди, що важливо для вітчизняного простору.

Висока вартість такого НВФ в кінцевому підсумку буде дорівнювати вартості установки «мокрого» фасаду в старому будівельному спорудженні, так як виконання штукатурних і ремонтних робіт в ньому вимагає використання досить дорогих будівельних матеріалів і спеціально навчених будівельних бригад.

Якщо вентильований фасад вірно встановлено, то він прослужить протягом десятків років, а ось «мокрий» – всього до п’яти років, після чого настає активна стадія його деструкції. Іншими словами, вентильований фасад вельми підвищить експлуатаційні властивості будівельної споруди і його зовнішній вигляд, що значно заощадить кошти на його реконструкцію або ремонт.

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *