«Відображення» архітектурних тенденцій. Дзеркало в екстер’єрі та інтер’єрі

«Відображення» архітектурних тенденцій. Дзеркало в екстер’єрі та інтер’єрі

Примхи архітекторів неможливо виконати? А якщо постаратися?

Дзеркальна архітектура не тренд останнього десятиліття: проєкти з полірованого / шліфованого / глянцевого металу, як арт-об’єкти, існують з середини минулого століття, але чи можна їх застосовувати в приватних будинках та міському середовищі – питання відкрите.

З одного боку, «дзеркало» створює додаткову легкість фасаду і ефект мімікрії (злиття з зовнішнім середовищем), а з іншого відбиває сонячне світло і може засліплювати перехожих або працювати як лінза і нагрівати поверхні навколо.

Ми ніколи (!) не радили застосовувати алюмінієві композитні панелі з імітацією дзеркальної поверхні для екстер’єрів. Особливо в місті. Але дзеркальний композит дзеркальному композиту “рознь”. Alpolic Mirror може використовуватися в фасадному облицюванні!

І якщо скло з УФ покриттям використовується переважно у віддалених лісових, пустельних і гірських локаціях, то Alpolic Mirror спокійно використовують в містах на верхніх поверхах будівель.
На відео: Seecel в Загребі (Хорватія) – бізнес-комплекс, який об’єднує під одним дахом офіси, навчальний центр і готель.

Будівля виконана чи то в неокубізмі, чи то в модерні. Вона майже повністю облицьована композитом під дзеркало, навіть захисні екрани на вікнах виконані з перфорованого «дзеркала», стіни всередині теж виконані композитом.

Подивіться, як відбивається свинцево-блакитне небо на фасаді. Цей об’єкт відразу ж є і прикладом колаборації кількох матеріалів: нагорі композит, внизу матовий шорсткий бетон.

У нашому кліматі він буде виглядати особливо цікаво, взимку буде відбивати сніг, в безхмарну погоду – відблиски сонця, навесні – буяння зелені.

А ще кажуть, що такі фасади – прекрасний камуфляж від квадрокоптера кадастрової служби і, що так можна приховати «зайві» квадрати з податкової декларації. Вигадка чи правда вирішувати не нам. Ми ж знаємо, що непомітним такий об’єкт не залишиться😊

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *