Що дійсно варто мати на увазі під твердженням, що «алюмінієві композитні панелі прості в догляді, очищаються під дощем»? Чи справді АКП не потрібна додаткова чистка з використанням миючих засобів? Насправді, це необхідно. Якщо рік-другий не очищати поверхню від атмосферних опадів (сніг, дощ), то під впливом сонячних променів утворюються патьокі, які з часом буде складно видалити. Давайте дізнаємося, як доглядати за алюмінієвим навісним фасадом в звичайних умовах. Якщо вандали розмалювали панелі графіті – це екстремальний випадок, коли потрібна допомога професійної клінінгової компанії.
Як часто треба очищати поверхню навісного фасаду?
Періодичність експлуатаційного догляду залежить від умов навколишнього середовища:
·У невеликому місті, далеко від траси або промислових зон, коли на будівлю осідає тільки пил, бруд, пташиний послід, досить мийки один раз в два роки.
· Якщо в регіоні випадає мало дощів, або будівля розташована у великому місті, то очищення рекомендується робити раз на рік.
· Якщо поверхня потрібно очищати від вихлопних автомобільних газів, сажі (поруч знаходиться виробниче підприємство) і промислових викидів (поруч проводяться будівельні роботи), слід проводити чистку два рази в рік.
Как и чем мыть алюминиевый фасад?
Якщо мова йде про висотній будівлі, краще скористатися послугами професійних альпіністів, які використовують спеціалізовану підйомну техніку. Самостійно можна очистити одноповерхова будівля. Для цього знадобиться:
- Пересувна сходи.
- Апарат високого тиску, який подає струмінь води під натиском не більше 2-3 атмосфер (як з душової лійки). Розрахунок правильного тиску – це дійсно наука, адже високонапірна струмінь затікає в усі щілини, через що намокає утеплювач, що призведе до протікання.
- М’яке, рідке, неабразивні миючий засіб з pH в межах 5-8. У будівельних магазинах можна знайти такі кошти, призначені спеціально для очищення алюмінію.
- Ганчірочка з м’якої тканини або нежорсткими мочалка.
Чого не можна робити при митті алюмінієвого фасаду
- Використовувати чистячі порошки з абразивними або шліфувальними частинками.
- Використовувати кислоти (наприклад, оцтову) або розчинники (ацетон, бензин).
- Терти наждачним папером, жорсткою щіткою, металевою сіткою або іншими пристосуваннями, які дряпають поверхню.
Артур says:
Вы забыли сказать очень важную вещь: ни в коем случае нельзя мыть панели днем, когда они нагреты на солнце. Из-за быстрого высыхания на поверхности могут образоваться пятна. Начинать надо с самого утречка, пока поверхность холодная. Мы как-то летом мыли алюминиевый навес ночью.