Фасадні підсистеми: способи кріплення облицювальних матеріалів. Частина 2

Фасадні підсистеми: способи кріплення облицювальних матеріалів. Частина 2

Сьогодні пропонуємо продовжити оглядати фасадні підсистеми для кріплення фасадних панелей. (Фасадні системи: способи кріплення облмцовочних матеріалів. Частина 1)

Деталі підконструкції вентильованого фасаду від різних виробників можуть мати різне маркування та дещо відрізнятися за формою, розмірами, зовнішнім виглядом. В основному відмінності стосуються кронштейнів і частіше – розсувного типу. Виробники не прагнуть до уніфікації і сконцентровані на власних фірмових розробках надійного кріплення для каркаса і облицювальних матеріалів – кляммерів, санчат, іклей. Незалежно від виробника, фасади з вентильованим повітряним зазором мають однакові за призначенням елементи підсистеми з тією лише різницею, що виглядати вони можуть по-різному.

Елементи підсистеми вентильованого фасаду

Фасадний профіль є одним з найголовніших елементів підсистеми вентильованого фасаду і найбільш витратної складової. Г-образні, Т-образні, Z-образні, П-образні напрямні можуть виконувати несучу функцію або використовуватися як декоративні елементи при заповненні проміжків між плитами облицювальний матеріал. У першому випадку профіль сприймає навантаження від вітру і маси облицювання, і тому повинен виконуватися з більш товстого металу. У другому випадку до міцності напрямних пред’являються менш суворі вимоги.

Виготовляється профіль з оцинкованої, нержавіючої сталі марок:

 • AISI 201;
 • AISI 304;
 • AISI 430;
 • алюмінію і поставляється мірної або немірної довжини. 

Під замовлення напрямні можуть нарізатися на відрізки необхідних розмірів. Це дозволяє прискорити монтажні роботи і вирішити відразу 2 проблеми. По-перше, виключаються витратні роботи з різання металу прямо на об’єкті з підгонкою профілю. По-друге, знижується обсяг відходів, який при різанні матеріалу безпосередньо на будмайданчику може досягати 30%.

фасадні підсистеми

Кронштейни прибиваються до стіни або перекриття і призначені для закріплення на них профілів підсистеми. Виконуються з оцинкованої сталі, нержавіючої сталі, алюмінію марки А2. Вони можуть бути:

 • штампованими;
 • посиленими штампованими;
 • звареними. 

Вибір того чи іншого типу кронштейна залежить не тільки від бюджету і побажань замовника, а й від проекту. У проектній документації міститься розрахунок навантаження на каркас вентильованого фасаду з урахуванням вітрових навантажень, товщини шару, що утеплює, типу і ваги облицювання, виду підсистеми. Чим більше навантаження випробовує фасадна панель, тим міцніші кронштейни використовуються.

До елементів кріплення відносяться:

 • заклепки;
 • дюбелі;
 • анкерні болти;
 • санчата;
 • столики;
 • іклі для установки металевих касет;
 • фасдекі під облицювання штучною дошкою (планкеном);
 • кляммери для монтажу панелей з штучного каменю або керамограніта. 

Невеликі за розмірами деталі кріплення приймають на себе значне навантаження, передане вітровими коливаннями і загальною масою фасаду, і утримують профілі, кронштейни та панелі в єдиній цілісній конструкції.

Паронітові прокладки служать термоізолятором, і в навісних фасадах встановлюються між підставою стіни і кронштейном. Елементи призначені для зниження рівня теплопередачі від захисної конструкції будівлі кронштейну. Завдяки паронітовим прокладкам знижуються теплові втрати будівлі через містки холоду. Універсальна прокладка товщиною 2 мм використовується у всіх видах підсистем вентильованого фасаду.

фасадні підсистеми

Гідроізоляційна мембрана призначена для захисту будівлі і утеплювача від негативного впливу атмосферних опадів, конденсату. Без мембрани утеплювач намокне і втратить свої властивості, що позначиться на теплоізоляційних властивостях будівлі, підвищить витрати на підтримку тепла в приміщеннях. 

Гідроізоляційне полотно не пропускає воду і проникності для пара. Це забезпечується мікроскопічними порами, через які не може просочитися вода, але безперешкодно проходить волога у вигляді пари, накопиченого в товщі утеплювача.

Парозахисна плівка захищає утеплювач від води, яка потрапляє через щілини і зазори облицювання під час дощу разом з проникненням вітру. Вітрозахисна плівка запобігає продування шару, що утеплює потоками повітря. 

Теплопровідність волокнистих матеріалів значно зростає при переміщенні в його товщі повітряних потоків. Щоб знизити ступінь виносу тепла, товщину утеплювача необхідно збільшувати. Гладка поверхня вітрозахисної мембрани знижує втрати тепла, які виникають при русі вітрових потоків. З відкритого утеплювального матеріалу тепло знімалося б вітром більш інтенсивно.

Дизайнерські металокасети

Дизайнерські металеві касети в короткі терміни зможуть перетворити навіть самі непримітні будівлі. Пофарбовані панелі з перфорацією по всій площині можуть стати елементом декору, коли за задумом архітектора потрібно додати фасаду особливий вид. Комбінацією суцільних і перфорованих панелей створюються візерунки і цілі композиції прямо на стіні будівлі. Використовуючи властивості перфорованих металлокассет пропускати повітряні потоки, можна забезпечити хорошу вентиляцію окремих проблемних ділянок.

Металеві ламіновані касети 

Ламіновані металеві касети – об’ємні панелі з текстурованою поверхнею, що імітують цінні породи дерева, камінь, мармур, граніт. Ламінуючий шар виконаний з декоративно-шаруватого пластику, просочений смоляними термореактивними компонентами і стійкий до несприятливих погодних умов, кислот. Щільна структура виключає проникнення вглиб покриття бруду. Поєднуючи ламіновані і перфоровані панелі, стає реальним отримати щось особливе і яскраве, перетворити будь-яку похмуру будову в шедевр.

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *